4 Tenori vzdajú hold Karlovi Gottovi, čaká ich jubilejný 100. koncert a KONEČNE mieria aj k NÁM!

4 Tenori vzdajú hold Karlovi Gottovi, čaká ich jubilejný 100. koncert a KONEČNE mieria aj k NÁM!

21.04.2022 | Známa kapela mieri na Slovensko | Redakcia

Vokálna formácia 4 Tenori je mimoriadnym hudobným projektom na scéne českej pop-music. Zoskupenie tvoria dvaja držitelia ceny Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista Národného divadla: Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž. Štyroch osobitých spevákov spojila láska k muzikálom a filmovým melódiám, ale i obdiv k maestrovi Karlovi Gottovi.

Každý z nich má vlastnú úspešnú sólovú kariéru, no vo štvorici sa výborne dopĺňajú, ich hlasy spolu výborne ladia a získavajú si čoraz väčšie publikum.

Pôvodne plánované vianočné koncerty 4 Tenorov v pražskom Fóre Karlín, ktoré mali byť symbolickým medzníkom po vydaní ich debutového albumu oceneného Zlatou platňou Supraphonu, sa kvôli pandémii po niekoľkých presunoch uskutočnia na Deň matiek 8. mája 2022.

„4 Tenori tu prvýkrát zaspievajú legendárny hit My Way, ktorý preslávil Frank Sinatra. Sme nadšení, že Paul Anka a ďalší spoluautori vyslovili súhlas s novou českou verziou Žít podle svého, ktorú pre 4 Tenorov napísal Martin Johanna z pražského Studia Dva. Pieseň v priebehu rokov už spievala celá plejáda osobností od Luciana Pavarottiho cez Michaela Bublého až po Hanu Hegerovú. My Way vyjde aj na práve nahrávanom druhom albume 4 Tenorov, ktorého vydanie plánujeme na jeseň,“ prezrádza producent zoskupenia Janis Sidovský. „Rozhodli sme sa venovať 200 vstupeniek zdravotným sestrám ako poďakovanie za starostlivosť počas pandémie, kvôli ktorej sa koncert vo Fóre Karlín dvakrát prekladal,“ dodal Janis Sidovský.

Na koncertoch vo Fóre Karlín, ktoré sú zatiaľ najväčšími v histórii 4 Tenorov, zaznejú filmové a muzikálové skladby, piesne Karla Svobodu i niekoľko noviniek z pripravovaného albumu. Spevákov bude sprevádzať Unique Quartet a Orchester 4 Tenorov.

4 Tenori prvý raz spoločne zaspievali vo Fóre Karlín pod taktovkou dvorného dirigenta Andreu Bocelliho Marcella Rotu v roku 2017. Teraz, po piatich rokoch od svojho vzniku, už ako úspešný a rešpektovaný súbor prinášajú koncertné turné, ktoré okrem iného ozdobí 28. júla jubilejný 100. koncert na hrade Karlštejn. So svojím turné zamieria prvýkrát aj na Slovensko - vystúpia v Košiciach, Lučenci, Ružomberku, Banskej Štiavnici, Kežmarku, Nových Zámkoch, v Trenčíne a 16. júna na Bratislavskom hrade. Okrem toho spoločne s ďalšími významnými osobnosťami českej a slovenskej populárnej hudby vzdajú hold Karlovi Gottovi na špeciálnych spomienkových koncertoch, ktoré sa uskutočnia 19. a 20. júna v pražskej O2 aréne.

Presný zoznam koncertov tohto úspešného zoskupenia nájdete TU